תמונות מקצועיות ממה להיזהר

את המדריך הזה החלטתי להקדיש דווקא לנושא התמונות בפרופיל , אבל הפעם אני הולך להאיר את עולמך מזוית אחרת .

אני מקווה שנכון לעכשיו ברור לך , שעל מנת למקסם את סיכויי ההצלחה בהכרויות און ליין מומלץ ללכת לצלם מקצועי שמבין בנושא.

זאת אומרת :

הוספת תמונות מוצלחות תגדיל את אחוזי ההצלחה של הפרופיל , אבל מה יקרה אם נשמיט תמונות , האם האפקט יכול להיות זהה?

האם תמונה אחת יכולה להשפיע על מכלול ההצלחה הכולל של הפרופיל? זאת אומרת, אם יש לך 4 תמונות בפרופיל , ותמונה אחת לא מוצלחת , האם השמטה של תמונה הנ”ל תעודד יותר פניות?

על מנת לענות על השאלה אני רוצה להציג בפניך ניסוי קטן שעשיתי . אני חייב להודות שניסוי הזה נוצר בצורה אקראית , ואני חייב המון תודה לאיליה , שבלעדיו הניסוי לא היה מתקיים , וסביר להניח שהמדריך “סודות הצילום להכרויות און ליין ” לא היה נולד.

באחת הקבוצות היותר משפיעות בפייסבוק בתחום “הצלחה עם נשים”, בחור בשם איליה העלה שאלה שאולי נחשבת לשאלה הכי נפוצה בתחום הכרויות און ליין. “למה הפרופיל שלי לא עובד”

אני בטוח , שבזמן שאתה מסתכל על הפרופיל של איליה , גם לך מתגבשת עמדה “למה הפרופיל שלו לא עובד”. האמת היא , שסביר להניח שאתה צודק , חוויות העבר שלך , צריכת מידע , וחוות דעת אישית מגבשת דעה מוצקה . במדריך הזה אני הולך להתייחס לכמה דעות כאלה שעלולות להטעות .

אישית אני פחות נוטה להישען על ספקולציות , והחלטתי במדריך הזה להביא עמדות מוצקות , שהוכיחו את עצמן לא פעם .

היופי בבניית פרופיל בהכרויות און ליין , הוא כי יש בזה שילוב של אספקט אומנותי שניתן למדוד. הרי תמיד אפשר לומר וואי אחי , הפרופיל שלך נראה מדהים , אך באותה המידה כאשר הפרופיל לא נותן תוצאות, למילה מדהים ” אין משמעות עבורך .

טיפ מטעה מספר אחת – “תוסיף תמונות מקצועיות , משהו מעניין, עם צבעים חדים”.

אולי אחת העצות היותר מסוכנות. מצד אחד הכל נראה הגיוני. קח צלם , תעשה תמונות מקצועיות , תיצור קומפוזיציות מסקרנות , ותן דגש לרזולציה גבוהה של התמונה שיצור אפקט של צבעים חדים.

הבעיה מתחילה מתמונות מקצועיות. לרוב כשאנחנו אומרים “תמונות מקצועיות ” אנחנו מתכוונים שהתמונות צריכות להתבצע עם מצלמה מקצועית לרוב סוג DSLR מצלמת רפלקס דיגיטלית.

המצלמה מאפש רת לצלם בזווית , ממרחקים ובתנאי תאורה שונים. אני לא אכנס למפרט הטכני של סוג מצלמות הנ ל , אבל חשוב שתדע שלמצלמות הללו יתרון ברור על מצלמות דיגיטליות רגילות. זה בא לידי ביטוי באיכות התמונה , מחזור צילום מהיר , ראייה מקדימה חדה , ושימוש ברגישות גבוהה ISO) ללא חשש לרעש וגרעיניות של התמונה . כך שאם אתה שם לב שהצלם שלך לא משתמש בסוג מצלמה הנ”ל , אני בתוקף לא ממליץ לך להצטלם אצלו.

מצלמות הנ”ל מאפשרות צילום תמונות עם רקע מטושטש , צבעים חדים ,ובטח שהאדם שבתמונה יוצא ברזולוציה מאוד גבוהה . אך האם זה באמת מה שאתה רוצה? האם תמונות שאתה רוצה לשים בטינדר או אוקי קיופיד
צריכות לעורר אותו ערך ודחף שבדרך כלל אתה רואה בפרסומות או בפרופילים מובילים באינסטגרם .
כמו שראש מערך הצילום שלי ירוסלב מורגנטיין כתב:
יש תמונות יפות מבחינת אומנות
יש תמונות יפות מבחינת איכות צילום
יש תמונות שיקבלו הרבה לייקים באינסטגרם
יש תמונות שיקבלו הרבה לייקים בפייסבוק
ויש תמונות שיקבלו מאצ’ים בטינדר!!!

הוא צודק , הדחף הפסיכולוגי שגורם לבחורה לעשות מאצ’ בטינדר שונה מהדחף הפסיכולוגי שגורם לה ללחוץ לייק באינסטגרם!

הבעייתיות שנוצרת בצילום גבר ברזלוציה מאוד גבוהה הוא הדיסוננס שיכול להיווצר אצל הבחורה לאחר שהיא נחשפה לפרופיל של אותו גבר , ואיך שאני אוהב לקרוא לזה מה אתה עף על עצמך .

עברו דרכי מאות לקוחות שעשו לפני כן בוק צילום במטרה להצליח בהכרויות און-ליין. ראיתי תמונות שנעשו בסטודיו , ראיתי תמונות שנעשו על רקע קיר צבעוני , ראיתי תמונות שנעשו בשקיעה וראיתי תמונות שצולמו בפארק. כל אלה קומפוזיציות נוראיות להכרויות און-ליין . ועכשיו אני הולך להסביר לך מדוע.

שים לב , רוב הנשים אחרי גיל 35 טוענות שנושא החיצוניות פחות חשוב להן , אבל אופי , התנהגות , דפוסי עניין , וסטטוס כן משחקים תפקיד מכריע. זה נכון רק במציאות מחוץ לעולם ההכרויות און ליין.

אבל ברגע שאתה מסיר את כל האלמנטים האלה , ומשאיר רק את החיצוניות (משחק המאצ’ים) אז האטרקטיביות של הגבר תשחק פרמטר מכריע . בתווך גילאים צעיר , כמובן שהחיצוניות משחקת גם תפקיד ראשי , אבל יש כל כך הרבה חברה שנראים מעולה שבחורות מתחילות לשים לב גם לאלמנטים נוספים אז אם אתה גבר בן 30 + הסיכוי שלך להתעלות על גברים אחרים בתווך גילאים זהה גבוהה יותר.

קונספט “תמונות מקצועיות ” לא עובד, כי כשבחורה מקבלת רצף תמונות ברזולוציה גבוהה , היא מתחילה לעשות 1+1 ולהבין שהבחור הזה השקיע כדי להראות טוב בתמונות . אין בזה שום דבר פסול , אבל
הדיסוננס נוצר. כשמדובר בצילום להכרויות און ליין , האווירה שחייבת להצטייר בתמונה היא: אקראיות . מאוד חשוב להעביר את הסיפור מאחורי התמונה, כמו לדוגמא: שתיתי קפה עם חבר ופתאום צילמו אותי.

זה כמו שאנחנו רואים ילד בן 18 נוהג במרצדס שנת 2019 , אנחנו נאמץ עליו גישה שלילית “טוב עוד ילד שמנת שחיי מידו של אבא” , הבחור לא עשה שום דבר , אבל הזלזול ברמה האינטלקטואלית נוצר, ואנחנו לא עושים את זה בכוונה .

מקרה דומה קורה עם התמונות , במידה ופנית לאיש מקצוע שלא מודע לאפקט הזה, ולא יודע כיצד לבנות קומפוזיציות אקראיות עם תוכן אותנטי הפרופיל לא יעבוד.

מאמרים נוספים